Turistika, šport a rafting

Červený Kláštor sa rozprestiera na území pohoria Pieniny, vďaka čomu je skvelým miestom pre aktívnych nadšencov športu a prírody. Jeho okolie tak ponúka nespočetné možnosti na vodácke a turistické aktivity, ktoré vám zaručia neopakovateľný zážitok z výletu do tohto malebného kúta Slovenska. Aj preto sem každoročne meria cestu množstvo návštevníkov, ktorí majú chuť zažiť niečo nové a prekonať samých seba.

Prírodné chodníky v okolí Červeného Kláštora vás zavedú na pôvabné miesta s úchvatnými výhľadmi na horské štíty a zelené doliny. Pieniny sú domovom rozmanitej fauny a flóry, čím je táto oblasť ideálna pre milovníkov prírody a všetkých aktivít s ňou spojených.

Na svoje si prídu aj cyklisti, na ktorých tú čaká množstvo terénnych chodníkov rôznej náročnosti. Medzi tie najkrajšie patrí chodník Tri koruny, ktorý sa nachádza približne desať minút cesty od Červeného kláštora a nemal by chýbať na zozname žiadneho návštevníka. 

Rieka Dunajec pretekajúca mestom poskytuje skvelé podmienky na realizáciu vodných športov, vrátane plavby na pltiach či na rafte. Preto ak si chcete vyvetrať hlavu a zakúsiť poriadnu dávku adrenalínu, tak ste na správnom mieste.

Dunajec ponúka všetkým dobrodruhom neopakovateľné scenérie a adrenalínové zážitky, na ktoré len tak nezabudnete. Vydajte sa na cestu dolu prúdom a užívajte si krásy údolia, ktorá vás obklopuje. Obdivujte mohutné vápencové skaly a započúvajte sa do zvukov okolo vás. Každý moment na rieke je naplnený krásou prírody a vzrušením z vodnej jazdy.

Rafting Pieniny

Na splav by ste sa však nemali nikdy púšťať bez patričného vybavenia a skúsenej osoby, ktorá vás bezpečne prevedie náročnejšími úsekmi rieky. Obrátiť sa môžete na profesionálnych inštruktorov z Rafting Pieniny, ktorí vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam úspešne poskytujú najkvalitnejšie služby na Dunajci. Moderné vybavenie a kvalitné nafukovacie člny vám zabezpečia pohodlnú a stabilnú plavbu plnú neopakovateľných momentov.

Reklama

Rafting Pieniny

Najlepší rafting na Dunajci.

Chcem to zažiť

Červený Kláštor, pieninská príroda a rieka Dunajec, ktorá touto oblasťou preteká, sú rajom pre každého milovníka outdoorových aktivít a svojou krásou  zaujme každého dobrodruha pripraveného objavovať krásy Slovenska.

Preto ak si stále nie ste istí, kam sa vybrať na výlet najbližšie, tak neváhajte a naplánujte si výlet do tohto kraja ešte dnes!