Ubytovanie a strava 

Červený Kláštor a jeho okolie predstavujú vďaka svojej polohe ideálne prostredie na oddych a ničím nerušený spánok. Vystriedajte ruch mesta za pokojné ubytovanie priamo v lone prírody, načerpajte nové sily a úspešne zdolajte každodenné výzvy, ktoré vás čakajú po návrate domov.

100 rokov histórie národného parku

Husté zelené lesy, vysoké bralá a divoká voda, pieninská príroda jednoznačne patrí medzi európske unikáty. Prvé zmienky o snahe o zriadenie chráneného územia sa datujú už do roku 1924, kedy vznikla na konferencii v Zakopanom snaha vytvoriť podmienky pre vznik chránených území na spoločnej slovensko-poľskej hranici v Babej hore, Tatrách, Pieninách a Čiernohorí.

Bolo to práve v obci Červený Kláštor, kde sa 17. júla 1932 sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie Slovenskej rezervácie v Pieninách v historickom lipovom parku. V priebehu nasledujúcich rokov sa niekoľkokrát zmenila nie len rozloha chráneného územia, ale aj jeho názov.

Až v roku 1967 bol vyhlásený Pieninský národný park so sídlom v Červenom Kláštore, jeho výmera mala vtedy 2 125 ha a trvalo ďalších 20 rokov, kedy sa toto územie rozrástlo na súčasných 3 750 ha.

Tri koruny
Ubytovanie Červený Kláštor - drGrill reštaurácia

Ubytovanie v mori zelene

Červený Kláštor láka každoročne mnoho návštevníkov, ktorí si chcú naplno vychutnať krásy tohot regiónu. Preto niet divu, že tu nájdete veľké množstvo ubytovacích zariadení, od hotelov cez rodinné penzióny až po campingové oblasti. Každá z možností ubytovania ponúka rôzne výhody a do veľkej miery ovplyvní celkový zážitok z pobytu v Pieninách.

Hotely disponujú ponukou izieb s vysokým štandardom, reštaurácie, wellness centrá a ďalšie vybavenie, ktoré vám umožní relaxovať a vychutnávať si panoramatické výhľady na okolitú prírodu.

Ak uprednostňujete rodinnú atmosféru a bližší kontakt s prírodou, penzióny a horské chaty s útulnými izbami a slnečnými terasami, na ktorých si zaručene užijete čerstvý vzduch a príjemné horské prostredie. 

Campingy, autocampingy a chatkové oblasti sú tu zas pre tých z vás, ktorí chcú zažiť atmosféru letných táborov a naplno si vychutnať prírodu so všetkým, čo k tomu patrí. 

Nech už prídete na krátku návštevu, alebo sa tu chystáte chvíľu pobudnúť, Červený Kláštor ponúka niečo pre každého. Vyberte si z bohatej ponuky horských chát, alebo si vychutnajte noc pod hviezdami v jednom z dostupných campov a zažite autentickú atmosféru tohto malebného kraja. Naplánujte si svoj výlet a nechajte sa aspoň na chvíľu rozmaznávať pohostinnosťou, ktorá tento jedinenčý kút Slovenska charakterizuje.

 

Chuť Slovenska i Poľska priamo na tanieri

Blízskosť poľskej hranice mala na tenti región citeľný vplyv. V ponuke miestnych reštaurácií tak nájdete nie len slovenskú kuchyňu, ale aj rôznorodú ponuku poľských jedál, vrátane pochúťok ako žurek, tradičné pierogy či bigos. Čo by to však bolo za dovolenku na Slovensku bez domácej kuchyne? Bryndzové halušky a cesnačka v bochníku predsa chutia najlepšie v prostredí lesov a lúk, odkiaľ pochádzajú aj hlavné ingrediencie týchto typických slovenských pochúťok.

Môžete si byť však istí, že tu nájdete okrem tradičných slovenských a poľských jedál aj množstvo iných reštaurácií, ktorých kuchyňa zahŕňa aj iné špeciality, než tie tradičné. A keďže kuchári radi experimentujú, určite nájdete v tejto malebnej obci aj pobiky ponúkajúce modernú fúziu slovenskej a svetovej kuchyne. Za zmienku tak určite stojí reštaurácia v priestoroch kúpeľov Smerdžonka a reštaurácia drGrill nachádzajúca sa priamo na rušnom brehu rieky Dunajec.

Nezabudnite ochutnať vynikajúce syry, tradičné koláče a domáce remeselné pivo z pivovaru kláštorného múzea, ktoré sú jedinečnou súčasťou gastronomického zážitku tohto regiónu.

Reklama

Rafting Pieniny

Najlepší rafting na Dunajci.

Chcem to zažiť

Na svoje si tu určite príde každý návštevník. Či už preferujete príjemnú atmosféru rodinných penziónov alebo rustikálny štýl útulných horských chatiek, prekrásna príroda okolo vás sa postará o jedinečný zažitok, nech už si zvolíte ktorúkoľvek z nich.