Zábava a relax

Červený Kláštor a jeho okolie sú miestom, kde sa spája história, oddych a dobrodružstvo. Navštívte tento kúzelný kraj a vyberte si zo širokej škály poznávacích, oddychových a adrenalínových aktivít, ako návšteva meststkého múzea, pobyt v kúpeľoch Smerdžonka, prechádzka lesnými chodníkmi alebo zažite neopakovateľnú jazdu na rafte po prúde rieky Dunajec. 

Múzeum Červený Kláštor strop
Múzeum Červený Kláštor

Tam, kde ožíva príroda

Červený Kláštor sa nachádza v srdci pieninskej prírody. Tá v sebe ukrýva mnoho lesných chodníkov a vysokých skál, kde môžete obdivovať úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Vydajte sa na ľahkú túru pieninskými horami, alebo si spravte prechádzku pozdĺž rieky Dunajec a objavte skryté zákutia tohto kraja.

Ak nie ste fanúšikmi turistiky a hľadáte skôr spôsob, ako si oddýchnuť bez zbytočného presunu z miesta na miesto, vždy si môžete vyskúšať rybolov na Dunajci. Jeho čistá, priezračná voda poskytuje ideálne podmienky pre život mnohým druhom rýb, vrátane pstruhov, zubáčov a šťúk. Spravte si na brehu pohodlie a užívajte si pokoj a harmóniu krásneho prostredia, ktoré vás obklopuje z každej strany.

Rieka Dunajec

Tam, kde ožíva história

Miestne múzeum vám predstaví fascinujúce dejiny mesta a kláštorného života. Nájdete ho priamo v priestoroch Kláštora kartuziánov, ktorý patrí k najvýznamnejším pamiatkam tohto druhu na Slovensku. Kláštor totiž reprezentuje na Slovensku jeden z mála zachovaných príkladov monastickej architektúry kartuziánskej a kamaldulskej rehole a je tiež dôležitým aj v kontexte európskeho kultúrneho dedičstva. 

Prostredníctvom zaujímavých výstav a expozícií sa dozviete viac o dávnej, ale aj blízkej minulosti tohto kraja a o trochu viac si tak rozšírite vedomosti o našej rodnej zemi.

Mnísi, ktorí tu žili, sa okrem duchovnej činnosti venovali aj chovu včiel a pestovaniu obilia, ktoré našlo svoje ďalšie využitie pri výrobe piva. Okrem múzea samotného tu preto nájdete aj pôvodnú krčmu z 18. storočia, kde si môžete v pokoji vychutnať domáce remeselné pivo s výhľadom na vrch Tri koruny.

Múzeum Červený Kláštor interiér história

Tam, kde ožívajú tradície

Rôzne kultúrne podujatia a folklórne slávnosti vám zas umožnia jedinečný pohľad na tradície, ktoré robia toto miesto ideálnou destináciou pre každého cestovateľa. Jedným z takýchto podujatí je aj víkendový festival Stretnutie goralov v Pieninách, na ktorom sa každoročne stretávajú ľudia z celého Slovenska. Celý víkend sa tak nesie v znamení ľudovej, ale aj populárnej hudby, chutného jedla a hlavne dobrej nálady.

Tí z vás, ktorí sa na chvíľu potrebujú odpútať od vonkajšieho sveta plného povinností a deadlinov určite ocenia liečivé prostredie kúpeľov Smerdžonka, ktoré sú nedomysliteľnou súčasťou miestnej kultúry. O liečivej vode, ktorá na tomto mieste vyviera, vedeli už kartuziánski mnísi v 14. storočí. Dnes sú kúpele v obci Červený Kláštor skutočným unikátom, ako jediné na Slovensku totiž ponúkajú na jednom mieste liečby kožných, dýchacích, pohybových, tráviacich a duševných chorôb.

Kúpele však vítajú aj tých, ktorí majú chuť v pokoji rozjímať, prejsť sa kúpeľným parkom plného kvetov a zelene alebo vyskúšať vonkajšiu Kneipp terapiu s balančným chodníkom. Tá osvieži ducha a dodá telu novú dávku energie.

Nechajte sa pohltiť oázou pokoja a relaxu, konečne sa uvoľnite a aspoň na chvíľu zabudnite na všetky trápenia každodenného života.

Reklama

Rafting Pieniny

Najlepší rafting na Dunajci.

Chcem to zažiť

Rafting Pieniny Dunajec

Ak patríte medzi ľudí, pre ktorých oddych predstavuje poriadna dávka adrenalínu, tak si určite nenechajte ujsť jazdu raftom po rieke Dunajec. Pokiaľ však nie ste profesionálnymi športovcami, nemali by ste na rieku vydávat na vlastnú päsť. 

Obrátiť sa preto môžete na skúsených inštruktorov z Rafting Pieniny, ktorí vám zabezpečia neopakovateľný zážitok z jazdy dravými prúdmi, počas ktorej si môžete vyvetrať hlavu a poriadne sa schladiť.

Predsa ešte váhate?

Vydajte sa na nezvyčajný výlet, počas ktorého zažijete krásy prírody, objavíte históriu a miestne tradície, vyskúšate si rôzne vodné športy a hlavne si poriadne oddýchnete. V Červenom Kláštore nájdete všetko, čo potrebujete… A ešte o niečo viac!